Zaproszenie na warsztaty z zakresu przygotowywania publikacji naukowych

Dział Nauki zaprasza doktorantów oraz pracowników naukowych do wzięcia udziału w warsztatach: Efektywne Metody Przygotowywania i Składania Artykułów do Publikacji w Czasopismach z Listy "Filadelfijskiej”.

Warsztaty odbędą się 24 stycznia 2019 r. (czwartek) w sali C8 bud. RCI. Start godzina 9:30.

Program obejmuje następujące zagadnienia:

• Wybór pisma naukowego dla swojej publikacji
  • Dobór współautorów artykułu i ustalenie ich kolejności
  • Najważniejsze części składowe artykułu
  • Redagowanie tekstu artykułu w języku angielskim
  • Korzystanie z usług tłumacza tekstu
  • Dążenie do uzyskania pozytywnej oceny recenzentów
  • Prowadzenie korespondencji z redaktorem pisma naukowego
  • Sposoby usprawnienia przebiegu procesu recenzji

Dodatkowo, uczestnicy będą mieli możliwość indywidualnej konsultacji własnych tekstów pod kątem możliwości ich publikacji w czasopismach recenzowanych.

Warsztaty poprowadzi profesor Mirosław Skibniewski z Uniwersytetu Maryland (USA), autor ponad trzystu prac publikowanych w znanych czasopismach naukowych, redaktor naczelny pisma naukowego Automation in Construction wydawanego przez koncern wydawniczy Elsevier, a także recenzent  i członek kolegiów redakcyjnych ponad 20-tu innych międzynarodowych czasopism naukowych.

Zapisy przyjmowane są do 21 stycznia pod adresem mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Liczba miejsc ograniczona.