Konferencja "Architektura Militarna"

Wraz z prorektorem ds. współpracy z otoczeniem prof. dr. hab. inż. Adamem Podhoreckim mamy zaszczyt zaprosić na I Konferencję Naukowo-Techniczną "Architektura Militarna" Bydgoszcz 2018, która odbędzie się 24 kwietnia w Auditorium Novum UTP, Al. prof. S. Kaliskiego 7.

Celem konferencji jest integracja środowiska osób zainteresowanych budownictwem militarnym w Polsce. W ramach I Konferencji "Architektura Militarna" zorganizowana zostanie m.in. wystawa zbiorów Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz piknik wojskowy na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, podczas którego będzie można obejrzeć historyczny i współczesny sprzęt wojskowy, a także spróbować grochówki.

Współorganizatorami wydarzenia są  Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska UTP w Bydgoszczy.

Konferencja została objęta honorowym patronatem rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy - prof. dr. hab. inż. Tomasza Topolińskiego i Ministra Obrony Narodowej - Mariusza Błaszczaka.

architektura_militarna