Cz. II konferencji szkoleniowej "Projektowanie oszczędne konstrukcji żelbetowych"

prof_Starosolski_cz2

Zapisy na konferencję przyjmowane są wyłącznie poprzez stronę internetową www.archmedia.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać klikając na "Więcej..."

Miejsce:

Bydgoszcz – 22 luty 2017

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy

ul. Al. Prof. S. Kaliskiego 7, budynek nr 2.1 Aula (sala) A2

Założenia metodyczne.

Projektowanie oszczędne, to projektowanie, którego efektem jest optymalizacja zużycia stali zbrojeniowej przy niezmienionym obrysie geometrycznym konstrukcji. Jest bowiem oczywistym, że zwiększając wymiary geometryczne (grubości) elementów będziemy uzyskiwali oszczędność i na sumarycznym wydatku zbrojenia - choć też w pewnych granicach.

Zakłada się z góry przy projektowaniu oszczędnym, że wszystkie wymogi norm, zarówno ze względu na stan nośności jak i użytkowania zostaną dochowane i pod tym względem nie będzie żadnych odstępstw. Dotyczy to także wartości obciążeń, częściowych współczynników pewności, jak i parametrów obliczeniowych.

Wykłady dotyczyć będą jedynie zbrojenia konstrukcji na efekty zginania elementów. Zakłada się, że zagadnienia przeniesienia sił poprzecznych (ścinanie, przebicie), oraz stateczności ustroju zagwarantowane będą niezależnie. W ubiegłym roku omówione były metody projektowania oszczędnego w podejściu tradycyjnym.

Natomiast w tym roku omówione zostaną:

- Projektowanie oszczędne z zastosowaniem analizy plastycznej.

- Projektowanie oszczędne z zastosowaniem analizy liniowo sprężystej z ograniczoną redystrybucją.

Materiały konferencyjne cz. I i cz. II projektowania oszczędnego konstrukcji żelbetowych są odpłatne i można zamówić je poprzez stronę internetową www.archmedia.pl

WARUNKI UCZESTNICTWA W KONFERENCJACH:

Udział w konferencjach jest bezpłatny w ramach ograniczonej puli miejsc sponsorowanych.

Po wyczerpaniu miejsc bezpłatnych wyłącznie dział odpłatny na zasadach określonych w Regulaminie.

JG_modul_rekrutacja_2017_2018