wydzia

Sympozjum Naukowe "INTEGRACJA SZTUKI i TECHNIKI..."

Zapraszamy na SYMPOZJUM NAUKOWE - "INTEGRACJA SZTUKI i TECHNIKI w ARCHITEKTURZE i URBANISTYCE" - Bydgoszcz 14-15 maja 2013

Celem sympozjum jest spotkanie osób w środowisku naukowym, zajmujących się kształtowaniem przestrzeni i wymiana myśli o charakterze i ujęciu interdyscyplinarnym dotycząca zagadnień związanych z szeroko pojętą problematyką sztuki i techniki jako zjawisk silnie łączących się w architekturze i urbanistyce w przeszłości jak i przedstawienie ich aspektów współczesnych.

Podstawowym celem Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego jest zwrócenie uwagi na wagę tych problemów i eksponowanie ich roli na obszarze Pomorza i Kujaw. Prezentacje dotyczące lokalnych obserwacji będą porównywalnym materiałem dla osiągnięć krajowych i międzynarodowych w tym zakresie, stając się ważnym czynnikiem eksponującym i pogłębiającym znaczenie regionu. Tematyka sympozjum jest novum w skali uczelni związanym z powołanym kierunkiem studiów architektura i urbanistyka i stanowi istotny krok w integracji osób zajmujących się korelacjami sztuki i techniki. Tak podjęty temat daje wpisanie zagadnień ładu przestrzennego stanowiące naczelne uwarunkowania współczesnych celów „Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

JG statistica dla WBAiIS
geodezja_kartografia