wydzia

Wykład specjalny prof. dr. hab. inż. Wiesława Kurdowskiego

Zapraszam wszystkich pracowników Katedr i Zakładów do wzięcia udziału w wykładzie specjalnym unikatowym, który wygłosi prof. dr hab. inż. Wiesław Kurdowski.

Wykład odbędzie się w najbliższy poniedziałek i wtorek, 16 i 17 listopada 2015 roku w godz.: 9:00 - 13:00 w sali 8/ bud. 1.2/ RCI w Fordonie.

Tematyka przedmiotowego wykładu obejmuje następującą problematykę:

- główne rodzaje korozji betonów,

- wpływ dodatków mineralnych do cementu na skład fazowy zaczynu i jego właściwości,

- zmiany objętościowe betonu.

Profesor Wiesław Kurdowski, Doktor Honoris Causa Politechniki Opolskiej, jest niekwestionowanym i uznanym światowym autorytetem w zakresie chemii cementu i tworzyw wykonanych z tego spoiwa oraz w ogólności chemii i technologii  materiałów budowlanych. Jest redaktorem naczelnym renomowanego i wysokopunktowego  czasopisma naukowego Cement-Wapno-Beton.

Dziekan Wydziału

Prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki