wydzia

KATEDRA MECHANIKI KONSTRUKCJI

Al. Prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

bud. 2.7/ pok. 318

Nr tel. (052)340-84-11 / fax (052)340-86-40 / e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kierownik Katedry: prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki

asystent
Magdalena Sosnowska
asystent
pok. 312 / bud. 2.7 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Wtorek 10:30-12:30
inż.
Anna Nowińska
specjalista

pok. 318/ bud. 2.7

faks. (52) 340-86-37

Dariusz Buchaniec

Niedziela (zjazdowa) 11-13
Paulina Mucha-Kelm

Maria Szczeblewska
Kamil Szplit

Główne kierunki działalności naukowo – badawczej

• kompleksowe badania i ocena stanu technicznego oraz ustalenie nośności obiektów budowlanych i inżynierskich,
  • projektowanie wzmocnień, renowacji i napraw budynków mieszkalnych, obiektów przemysłowych i użyteczności publicznej, obiektów inżynierskich (mostów, wiaduktów, obiektów inżynierii środowiska) oraz obiektów zabytkowych,
  • analizy i obliczenia statyczno-wytrzymałościowe unikatowych i nietypowych konstrukcji budowlanych i inżynierskich,
  • analizy i projektowanie konstrukcji wykonanych z włóknokompozytów i z materiałów warstwowych.

Oferta usługowa

W zakresie badań, analiz nośności i kształtowania konstrukcji inżynierskich, projektów i ekspertyz budowlanych i innych:

• ekspertyzy dotyczące nadmiernych odkształceń i drgań konstrukcji,
  • ekspertyzy związane z ponadnormatywnymi obciążeniami obiektów budowlanych i inżynierskich,
  • ekspertyzy i projekty fundamentów pod maszyny,
  • ekspertyzy i projekty obiektów inżynierskich ochrony środowiska,
  • projekty obiektów użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych,
  • pomiary hałasu,
  • pomiary i analiza drgań konstrukcji.

W zakresie analizy bezpieczeństwa, niezawodności i trwałości konstrukcji:

• ekspertyzy dotyczące stanu technicznego, bezpieczeństwa, niezawodności oraz trwałości konstrukcji budowlanych i inżynierskich (mostów, wiaduktów, estakad),
  • ekspertyzy dotyczące awarii i katastrof budowlanych,
  • analiza stanu technicznego oraz projekty napraw i rewitalizacji obiektów wykonanych w technologii wielkopłytowej,
  • próbne obciążenia obiektów budowlanych (m.in. mostów).

W zakresie doradztwa technicznego dotyczącego konstrukcji budowlanych i analiz optymalizacyjnych:

• oceny techniczne obiektów budowlanych i inżynierskich,
  • ekspertyzy i projekty związane ze zmianą użytkowania obiektów budowlanych, przebudową, nadbudową i wzmocnieniami konstrukcji,
  • weryfikacja dokumentacji budowlanej pod kątem poprawności i optymalności rozwiązań technicznych.

Przedmioty prowadzone przez pracowników Katedry

• metody komputerowe
  • mechanika techniczna
  • mechanika teoretyczna