wydzia

KATEDRA ARCHITEKTURY

Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

Bud. 2.2 / 102

Nr tel. 52 374 99 70 / fax 52 374 99 71 / email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kierownik Katedry: dr hab. inż. arch. Robert Barełkowski, prof nadzw. UTP

Jan JANUSZ

Anna TRZEBIŃSKA

tel.  (52) 374-99-73

Główne kierunki działalności naukowo – badawczej

• metodologia projektowania i metody projektowania jako pole integracji teorii i praktyki,
  • proces projektowy, jego struktura i możliwości optymalizacyjne,
  • meta-design jako narzędzie kontroli jakości procesu projektowego,
  • oddziaływanie architektury historycznej i współczesnej jako synergia wartości kulturowych,
  • transformacja zdegradowanych struktur przestrzeni metropolii polskich,
  • tereny nadrzeczne i ich rewaloryzacja w kontekście przekształceń centrum miejskiego,
  • restrukturyzacja i rehabilitacja struktur mieszkaniowych miejskich,
  • interdyscyplinarne i transdyscyplinarne implementacje na polu architektury.

Oferta usługowa

• opracowania studialne i projektowo-badawcze dotyczące optymalizacji architektonicznej technologii obiektowej,
  • opracowania studialne i projektowo-badawcze dotyczące oddziaływania kulturowego architektury w przestrzeni zurbanizowanej,
  • opracowania studialne i projektowo-badawcze dotyczące oddziaływania kulturowego architektury w przestrzeni krajobrazu otwartego,