wydzia

KATEDRA ARCHITEKTURY

Al. prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

Bud. 2.2 / 102

Nr tel. 52 374 99 70 / fax 52 374 99 71 / email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kierownik Katedry: dr hab. inż. arch. Robert Barełkowski, prof nadzw. UTP

Skład Osobowy

Tytuł naukowy
Imię i nazwisko
Stanowisko

Zajmowany pokój

Tel.
Faks

Godziny konsultacji

dr hab.inż.arch.
Robert BAREŁKOWSKI,
prof. nadzw.UTP
pok. 102A /bud. 2.2 tel. (52) 374-99-72
fax (52) 374-99-71
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. '; document.write( '' ); document.write( addy_text53808 ); document.write( '<\/a>' ); //--> Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Piątek, Wtorek raz na trzy tygodnie 12-14

specjalista i-t
pok. 102A /bud. 2.2
tel. (52) 374-99-70

Główne kierunki działalności naukowo – badawczej

• metodologia projektowania i metody projektowania jako pole integracji teorii i praktyki,
  • proces projektowy, jego struktura i możliwości optymalizacyjne,
  • meta-design jako narzędzie kontroli jakości procesu projektowego,
  • oddziaływanie architektury historycznej i współczesnej jako synergia wartości kulturowych,
  • transformacja zdegradowanych struktur przestrzeni metropolii polskich,
  • tereny nadrzeczne i ich rewaloryzacja w kontekście przekształceń centrum miejskiego,
  • restrukturyzacja i rehabilitacja struktur mieszkaniowych miejskich,
  • interdyscyplinarne i transdyscyplinarne implementacje na polu architektury.

Oferta usługowa

• opracowania studialne i projektowo-badawcze dotyczące optymalizacji architektonicznej technologii obiektowej,
  • opracowania studialne i projektowo-badawcze dotyczące oddziaływania kulturowego architektury w przestrzeni zurbanizowanej,
  • opracowania studialne i projektowo-badawcze dotyczące oddziaływania kulturowego architektury w przestrzeni krajobrazu otwartego,