wydzia

dr hab. inż.
Mariusz Chalamoński

tel (52) 374-99-60

Poniedziałek 9-10 (bud. 3.1/150)
dr hab.
Leonard Boszke

tel. (52) 374-99-52

Czwartek 8-10 (bud. 3.1/5)
prof dr hab. inż.
Janusz Bujak
prof. zw.

tel. (52) 374-99-59
Wtorek 15-16 (bud. 3.1/2)
dr hab.
Antoni Żuchowicki

tel. (52) 374-99-48
Piątek (nad kreską) 16-18
Piątek (pod kreską) 17:15-18:25 (bud. 3.1/3)
Ryszard Okoński

tel. (52) 374-99-59
Środa 11-14 (bud. 3.1/2)
Rafał Pasela

tel. 052) 374-99-36

Czwartek 14-16 (bud. 3.1/1)
Magdalena Nakielska

tel. (052) 374-99-66
Wtorek 9-10
Czwartek 9:30-10:30 (bud. 3.1/148)
mgr inż.
Julita Milik
referent

tel. (52) 374 99 36
inż.
Jolanta Goszczyk-Kwiecień
referent

tel. (52) 374-99-60

Problematyka naukowo-badawcza

• badanie efektywności i niezawodności systemów grzewczych i wentylacyjnych,
  • wykorzystanie osadów ściekowych w procesie współspalania z biomasą,
  • odnawialne źródła energii (OZE),
  • prognozowanie zużycia wody w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz   obiektach użyteczności publicznej,
  • analiza strat wody w systemach wodociągowych,
  • ocena niezawodności funkcjonowania systemów zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków na terenach zurbanizowanych,
  • pomiary i obliczenia hydrologiczno-hydrauliczne,
  • badania komór rozprężnych między kanałami ciśnieniowymi a grawitacyjnymi, projektowanie wyciągów gazów za pomocą urządzeń hydraulicznych,
  • badania przyczyn, przebiegu i skutków ekstremalnych zjawisk hydrologiczno-meteorologicznych,
  • modelowanie hydrodynamiczne kanalizacji deszczowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego,
  • optymalizacja projektowania i analiza działania sieci kanalizacji deszczowej przy wykorzystaniu modelowania komputerowego,
  • badania chemiczne wody i ścieków
Oferta Katedry
  • badanie jakości powietrza w pomieszczeniach,
  • badanie efektywności istniejących instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych,
  • badania efektywności elementów systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych.
  • ekspertyzy, opinie i opracowania dotyczące instalacji wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz instalacji grzewczej
  • weryfikacja dokumentacji technicznej w zakresie instalacji wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, instalacji grzewczej
  • wykonywanie świadectw charakterystyki energetycznej dla różnych typów obiektów
  • opracowywanie audytów energetycznych