wydzia

LABORATORIUM KOMPUTEROWE

Al. Prof. S. Kaliskiego 7, 85-796 Bydgoszcz

bud. 2.5 / pok. 404, 407 - 410

tel. (52) 340-84-89 / e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kierownik: mgr inż. Andrzej Korona

Skład Osobowy
Tytuł naukowy
Imię i nazwisko
Stanowisko

Zajmowany pokój

Tel.
Faks

Godziny konsultacji

mgr inż.
Andrzej Korona
Kierownik laboratorium

pok. 407 / bud. 2.5

(52) 340-84-89

Profil działalności
W skład laboratorium wchodzą trzy pracownie służące do realizacji celów dydaktycznych wydziału. Stanowiska skomunikowane są ze sobą poprzez sieć lokalną, która umożliwia również pracę w laboratoriach na zasobach zainstalowanych i konserwowanych w katedrach. Wszystkie stanowiska mają dostęp do Internetu. W pracowniach istnieje możliwość wydzielenia stanowisk do przygotowania i opracowania zagadnień realizowanych przy pracach dyplomowych na zaawansowanym oprogramowaniu. Laboratorium dysponuje edukacyjną wersją specjalistycznych programów:
  • Autodesk AutoCad
  • Autodesk Robot
  • Norma
  • Tekla Structures

Poza zadaniami związanymi z realizacją programów studiów, w pracowniach organizowane są kursy podyplomowe i szkolenia organizowane przez jednostki wydziału.

Za pośrednictwem Laboratorium Komputerowego wydział oferuje studentom i pracownikom nieodpłatny dostęp do najnowszego oprogramowania Microsoft w ramach pakietu DreamSpark. Dzięki tej ofercie istnieje możliwość pozyskania licencji między innymi systemów operacyjnych (w tym Windows 7), narzędzi programistycznych, elementów OFFice itp.

Poza oprogramowaniem w ramach Microsoft DreamSpark oraz specjalistycznym, laboratorium oferuje dostęp da aktualizowanej bazy wszystkich norm i aktów prawnych z dziedziny budownictwa (program INTEGRAM).

JG_modul_rekrutacja_2017_2018